Dantų dilimas

PATOLOGINIS DANTŲ DILIMAS – KAS TAI?

Patologinis dantų dilimas – itin dažna dantų patologija visuomenėje. Dėl įvairių veiksnių dantys dyla ir jaunuolių tarpe.

Didžiausią įtaką dantų dilimui daro:

  • DANTŲ EROZIJA, atsirandanti danties irimo, paveikto rūgšties, metu. Dantų erozija iš pradžių nėra skausminga, tačiau vėliau pereinanti į sunkesnės stadijos kariesą, galintį ilgainiui išprovokuoti kitas dantų ligas;

  • BRUKSIZMAS (griežimas dantimis). Šis nevalingas įprotis gali atsirasti dėl netaisyklingo sąkandžio ar nepilnavertės mitybos.. Taip pat žmogui gali trūkti B grupės vitaminų, kalcio ar magnio. Griežimą dantimis gali sukelti ir nervų sistemos sutrikimai, įvairūs išgyvenimai, nerimas ar prastas miegas (poilsio trūkumas). Manomą, kad bruksizmą galima net paveldėti. Jeigu anksčiau teko plombuoti ar protezuoti dantis ir jaučiate, kad naktį griežiate dantimis – verta sunerimti dėl plombų ar protezų tinkamumo Jūsų dantimis – galbūt jie per aukšti ir iškraipo natūralų Jūsų sąkandį? Jeigu nepavėluosite, gydytojas protezus ar plombas nušlifuos, tačiau jeigu delsite, gali būti kad nuo bruksizmo jos pačios skils ir teks gydyti dantis iš naujo.

Dantų dilimo procesas tampa ypač paspartėja, kuomet yra aktyvūs pastarieji du veiksniai. Jeigu manote, kad Jūsų dantys stipriai dyla, Jums atvykus į mūsų kliniką būtų atliekami 3 žingsniai:

  1. Atvykus pacientui dėl dantų dilimo, pirmiausia yra atliekama apžiūra ir suteikiama konsultacija. Kadangi dažniausia dantų dilimo priežastis – dėl burnoje ir skrandyje vykstančio maisto medžiagų skaidymo metu susidariusios rūgšties, kaskart patenkančios ant dantų kietųjų audinių.
  2. Išsiaiškinus dantų dilimo priežastis, atliekamas restauracinis dantų atstatymas. Odontologas pagal dantų nudilimo lygį nustato kaip atstatyti tinkamą dantų sąkandį. Yra du variantai: arba plombuoti karštu kompozitu (plomba), atstatant vainikus, arba protezuoti. Klinikoje naudojamas modernus dantų atstatymo būdas – karštas kompozitas. Tai tvirtumu ir ilgaamžiškumu pasižymintis danties atstatymo būdas. Kompozitui naudojama medžiaga pagal fizikines savybes yra labai artima natūraliam danties emaliui. Protezavimo atveju, ant nudilusio danties yra cementuojama bemetalė keramika, reikalinga atkurti prarastą danties formą.
  3. Atstačius visus dantis, pagal individualų atspaudą ir pagaminama naktinė dantų kapa. Ją pacientas turi nešioti naktį, apsaugant dantis nuo tolimesnio dilimo. Pacientas privalo kartą per metus pasitikrinti dantis pas savo odontologą, užtikrinant pastarojo gydymo efektyvumą ir puikią dantų sveikatą.
    Klinikos gydytoja konsultacijos metu Jums suteiks visą išsamią informaciją apie Jūsų dantų puikios sveikatos palaikymą.

*Išsamesnę informaciją apie gydymo procedūras ir atsakymus į rūpimus klausimus suteiksime konsultacijos metu.