Šiuolaikinėje odontologijoje dantų šalinimas yra įprasta ir nesudėtinga procedūra. Patyrusio specialisto dėka procedūros metu pacientas nejaučia didelio diskomforto.
Dažniausios danties šalinimo priežastys:
- smarkiai išplitęs kariesas;
- aplink dantį esančių audinių ligos;
- danties skilimas;
- sąkandžio koregavimas;
- būtinybė pašalinti protinius dantis.
- Protinių dantų šalinimas
Protinių dantų rovimas nėra toks baisus ir sudėtingas, kaip gali pasirodyti. Ši procedūra atliekama su nuskausminimu. Nustojus veikti anestetikui, žaizdą gali skaudėti, tuomet padeda vaistai nuo skausmo. Kelias dienas gali būti jaučiamas diskomfortas, tinimas, apribotas išsižiojimas, rijimas, retai – lūpos, smakro odos aptirpimas. Šie laikini negalavimai, lyginant su rimtomis ligomis, kurias gali sukelti netaisyklingai išdygę protiniai dantys, yra tik nedidelė investicija į savo burnos sveikatą.
Neišdygusių protinių dantų šalinimas atliekamas taikant vietinę nejautrą, pilną arba dalinę narkozę. Prieš procedūrą padaroma rentgeno nuotrauka, (jei reikia įvertinti aplinkines anatomines struktūras, atliekamas skaitmeninis rentgenologinis tyrimas – kompiuterinė tomograma), kurioje matoma danties ir aplinkinių anatominių struktūrų būklė, šaknų padėtis. Diagnostika leidžia gydytojui tiksliai suplanuoti operaciją bei galimas rizikas procedūros metu ar po jos ir apie tai informuoti pacientą.
Po procedūros danties vietoje lieka žaizda, kuri pirmas 24 val. gali pakraujuoti, ant skruosto gali atsirasti mėlynė, patinimas, galite jausti skausmą, gali būti ribotas išsižiojimas. Todėl dar prieš operaciją gydytojas odontologas papasakos, kaip elgtis, kokius vaistus vartoti esant skausmui, kaip malšinti kraujavimą ar patinimą. Diskomfortas po protinių dantų pašalinimo pradeda mažėti po trijų–keturių dienų, tuomet atslūgsta patinimas, savijauta gerėja. Per 3–4 savaites dantenos visiškai sugyja.