Neišimami protezai

Neišimami dantų protezai yra ilgalaikis protezavimas, kuris gali džiuginti pacientą daugelį metų! Neišimamiems dantų protezams priskiriami:

  1. Vainikėliai (ant dantų; ant implantų);
  2. Dantų tilteliai (ant dantų; ant implantų);
  3. Dantų įklotai
  4. Dantų užklotai
  5. Dantų vinirai (porceliano laminatės)

Neišimami dantų protezai tvirtai fiksuojami ant implanto arba apšlifuoto danties, o dantų įklotai – į danties šaknį.

Keramikų rūšys:

  1. Metalo keramika;
  2. Bemetalė keramika;
  3. Cirkonio oksido keramika.

Metalo keramika

Metalo keramikos protezas gaminamas iš kelių medžiagų: pagrindas (karkasas) iš metalo, viršutinis sluoksnis iš keramikos, kurios spalva parinkta pagal paciento natūralių dantų spalvą. Protezo vainikas yra sukurtas pagal paciento dantų atspaudą ir padarytas taip, kad jį užmovus būtų išgautas taisyklingas sąkandis. Šie protezai yra daromi taip, kad jų forma būtų identiška natūraliam dančiui, todėl atrodo estetiškai, tačiau ne taip natūraliai, kaip bemetalė keramika. Metalas, esantis protezo karkase, nepraleidžia šviesos, taigi spalva neatrodo taip natūraliai, kaip norėtųsi:

Metalo keramikos protezais rekomenduojame protezuoti kiek tolesnius – krūminius dantis, kurių nesimatytų pacientui šypsantis.

Bemetalė keramika

Bemetaliai protezai gaminami tik iš keramikos, nenaudojant metalo. Tokie protezai yra laidūs šviesai ir atrodo natūraliai bei estetiškiai, todėl rekomenduojami priekiniams dantims protezuoti. Bemetalės keramikos protezai dažnai taikomi atstatant pavienius dantų defektus.

Bemetalė keramika traktuojama kaip per silpna medžiaga protezuoti tiltais, nors kartais galima pagaminti iki 3 vnt. tiltą (priekinių dantų sričiai). Iš bemetalės keramikos yra gaminami ir mikroprotezai: įklotai, užklotai, vinirai.

Bemetalė keramika neturi nepageidaujamų atspalvių.

Cirkonio oksido keramika – protezavimo medžiaga, fizikinėmis savybėmis artimiausia natūraliam dančiui. Tai kur kas tvirtesnis protezas nei bemetalė keramika.Cirkonio keramika dabar naudojama gaminant tiltus,tiek priekyje,tiek šonuose, taip pat nepakeičiama medžiaga protezuojant ant implantų. Cirkonio oksidą galima naudoti tiek gryną (krūminiams dantims), tiek padengtą keramika.

Cirkonio oksido keramika

Šie protezai gaminami iš dviejų sluoksnių: pagrindas (karkasas) iš cirkonio oksido, paviršius padengiamas keramika.

Dantų įklotai-užklotai

  1. Jeigu ėduonis suardė danties vainiką taip, kad plombavimas gali būti neefektyvus, trūkstamą vainiko dalį galima užpildyti – padengti užklotų – priklausomai nuo danties defekto. Šie protezai yra gaminami iš keramikos, o spalva parenkama pagal natūralius paciento dantis, esančius aplink protezuojamąjį. Jeigu šis protezavimas yra galimas, pacientas sutaupys lėšų ir, jeigu bus gerai prižiūrimi dantys, užsitikrins estetišką ir ilgametį protezavimo rezultatą. Įklotai gali būti metodiniai ir cirkonio ,jie cementuojami į danties šaknį. Cirkonio įklotai cementuojami priekinių dantų srityje.Vėliau tokie dantys atstatomi metalo keramika, bemetale ar cirkonio keramika. Kruminių dantų srityje galima gaminti metalinius užklotus.
  2. Atskira užklotų rūšis yra danties vinirai, plačiai taikomi mažai invaziniam priekinių dantų protezavimui.