Dantų implantacija

Ši procedūra  reikalinga ir naudinga tiems, kurie yra netekę vieno ar kelių dantų. Tokiu atveju vienas iš geriausių gydymo būdų – dantų implantacija, kurios metu visiškai atkuriamas vienas ar keli dantys. Visiškas atkūrimas – tai naujo danties suformavimas nuo šaknies iki danties vainiko.

Dantų implantacijos procedūra vyksta trimis žingsniai:

  1. Gydytojo konsultacija;
  2. Implantacijos operacija;
  3. Protezavimas ant implanto.

Gydytojo konsultacija

Pirmasis implantacijos etapas prasideda nuo vizito pas mūsų specialistą, kuris įvertina esamą padėtį. Į konsultaciją pacientas turi atsinešti panoraminę dantų rentgeno nuotrauką.

Panoraminė rentgeno nuotrauka padeda detaliau sužinoti apie paciento burnos sveikatą, žandikaulio kaulo būklę, palengvina sudaryti tikslų gydymo planą. Po išsamios paciento apžiūros ir rentgeno nuotraukos analizės, nustatoma, kiek reikės implantų, parenkami dantų protezai, išsiaiškinama, ar gali prireikti papildomų procedūrų. Su gydymo eiga supažindina pacientą.

Implantacijos operacija

Kitas etapas – implanto įsriegimas į kaulą.Pacientas operuojamas taikant vietinę nejautrą. Pritaikius šią nejautrą pacientas visiškai nejaučia skausmo.Tikslios operacijos trukmės pasakyti negalime, kadangi neaišku,ar reikės atlikti įvairias papildomas procedūras, kaulo priauginimą. Vieno implanto įsriegimas be papildomų procedūrų ir kaulo priauginimo trunka apie 30 min. Tačiau, jeigu vienu metu implantuojama daugiau implantų, atliekamos papildomos procedūros, operacija gali užtrukti iki 2 valandų ar net ilgiau.

Atlikus dantų implantaciją, gydytojas implantologas  paskiria antibiotikus, kuriuos pacientas privalo išgerti pagal paskirtą grafiką. Antibiotikai vaistai reikalingi apsisaugant nuo galimos infekcijos.

Retais atvejais po operacijos pacientas gali jausti maudimą operuotoje vietoje. Kad skausmo nereikėtų kęsti, rekomenduojama pacientui išgerti vaistų nuo skausmo (ibuprofeno, ibumetino, dolmeno ir kt..).

Grįžus iš klinikos nerekomenduojama užsiimti aktyvia veikla – po operacijos dėti ledo briketus ant išoperuoto žandikaulio iš išorės 3 val. (15 min pridėti, 15 min atitraukti).

Pajutę patinimą operuotoje vietoje neišsigąskite! Trečią dieną patinimas yra didžiausias – tai normali organizmo reakcija į implantą, pratinantis prie dirbtiniu būdu įsriegto „danties“.

Tačiau jeigu operacija nebuvo labai rimta, patinimo gali išvis nebūti.

Iš karto po implantacijos protezuoti negalima – reikia palaukti, kol implantas prigis kaule. Laukimo trukmė skiriasi priklausomai nuo to, kuriame žandikaulyje yra nauji implantai. Po 1-2 savaičių jau galima išimti siūlus.Viršutiniame žandikaulyje reikia laukti apie 2 – 4 mėnesius, o apatiniame apie 2 mėnesius. Jeigu operacijos metu buvo papildomai atliekamos kaulo augmentacijos procedūros, tenka laukti ir ilgiau nei 6-8 mėnesius.

Protezavimas ant implanto

Išlaukus gydytojui patvirtintą laiką ir implantui prigijus kaule galima protezuoti.

Kuomet implantas yra prigijęs žandikaulyje, jis ruošiamas protezavimui. Jeigu implantacijos metu implantas buvo visiškai užsiūtas, prieš protezuojant turi būti atidengta anksčiau užsiūta vieta. Tuomet ant atidengto implanto sraigto užsukama gijimo galvutė. Visa tai atlikus implantas bus paruoštas protezuoti, tik beliks palaukti 1 mėnesį, kol užgis aplink implantą esančios dantenos. Būtina laikytis burnos higienos indikacijų, gerai skalauti burną skalavimo skysčiais.

Vėliau gydytojas implantologas padaro dantų ir implanto atspaudą specialia atspaudimo medžiaga. Šis dantų atspaudas yra reikalingas dantų technikui, gaminančiam dantų protezus. Pagamintą protezą gydytojas kelis kartus patikrina parametrų atitikimą burnos ertmei: įvertinamas jo tikslumas, spalva, forma. Tik gerai įvertinus pagamintą protezą, šis yra kruopščiai pritvirtinamas prie implanto.

Implantacija puikus būdas išsaugoti likusius sveikus dantis, sustabdyti žandikaulio kaulo nykimą, pagerinti kramtymo kokybę, aiškiau artikuliuoti garsus, atsikratyti nepasitikėjimo savimi, susigrąžinti gražią šypseną bei geresnę savijautą.

Mūsų klinikoje yra naudojami amerikietiški „BioHorizons“ implantai. BioHorizons implantai yra lengvi, stiprūs, biologiškai suderinami ir pagaminti iš titano, plačiausiai naudojamos implantų odontologijos medžiagos. Šį metalą gerai priima organizmas ir vyksta greitesnis gijimas.