Dantų implantų priežiūra

Apie dantų implantus

Atsakingai prižiūrimi implantai atlieka savo funkciją visą gyvenimą. Gera burnos higiena namuose yra viena svarbiausių dantų implantų ilgaamžiškumo sąlygų.

Dantų implantai ne tik atrodo ir funkcionuoja, kaip tikri dantys. Kaip ir natūralūs dantys, jie valomi dantų šepetėliu (galima elektriniu) ir dantų pasta. Dantų siūlas ir tarpdančių šepetėlis padeda išvalyti maisto likučius iš tarpų tarp dantų. Svarbu nepamiršti valyti liežuvio, nes jo paviršiuje kaupiasi bakterijos.

Dantų implantų priežiūros ypatumai

Valant dantų implantus ypatingai svarbu kruopščiai išvalyti tarpdančius ir vietas, kur implantai kontaktuoja su dantenomis. Naudojant dantų siūlą ar tarpdančių šepetėlį reikia būti atsargiems, nes galima pažeisti jungtį, kuri susidaro tarp dantenų ir implanto. Dantų siūlas ar juostelė gerai valo išgaubtus natūralių dantų paviršius, bet nepasiekia apnašų, esančių giliau po dantenomis. Tuo tarpu burnos irigatorius švelniai ir efektyviai išvalo apnašas. Tai ypatingai svarbu turint dantų implantus. Jeigu apnašos tinkamai nepašalinamos, rūgštys – apnašų bakterijų apykaitos produktai – pažeidžia dantenas. Prasideda dantenų uždegimas, jos kraujuoja. Ilgainiui uždegimas plinta giliau ir pažeidžia kaulą aplink implantą. Atsiranda periimplantito (implantą supančių audinių uždegimo) tikimybė ir net rizika prarasti implantą.

Optimaliai burnos higienai naudokite WaterPik® burnos irigatorių. Jis lengvai, švelniai ir be skausmo valo dantis. Tinkamai dozuoto slėgio vandens srovė išplauna apnašas nuo dantų ir dantų implantų.

WaterPik® burnos irigatoriaus privalumai:

  • Geresnė dantų ir dantų implantų higiena – pašalinamos giliai tarp dantų esančios bakterijos, kurių nepasiekia dantų šepetėlis.
  • Geresnė dantenų higiena – tyrimai rodo, kad irigatorius rūpinasi dantenomis 93% efektyviau, nei dantų siūlas.
  • Dantenų masažas – irigatorius masažuoja dantenas, gerina jų kraujotaką, taip apsaugodamas jas nuo uždegimo ir gerindamas bendrą burnos sveikatą.

Svarbu! Minkštą dantų apnašą galima pašalinti kasdienės higienos metu. Tačiau nemažiau svarbu reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną, kurios metu pašalinams kietas apnašas nuo dantų (dantų akmenys).