Kaip teisingai valyti dantis?

Burnos ertmės higiena - tai ne tik reguliarus, bet ir kokybiškas dantų valymas. Netinkama dantų valymo technika gali pažeisti emalį, dantenas. Pats efektyviausias dantų valymo būdas - kai dantys valomi mišriais judesiais. Taip geriausiai pašalinamos apnašos nuo dantų paviršių, iš dantenų vagelių bei stimuliuojamos dantenos.

Pateikiame dantų valymo schemą:

Valykite kiekvieną dantį sukamaisiais judesiais, užsilaikydami ties kiekvienu dantimi apie

10 sekundžių. Per šį laiką su šepetėliu turite atlikti apie 20 judesių. Po sukamųjų judesių atlikite keletą judesių su šepetėliu nuo dantenų link apatinio dantų krašto. Vidiniams dantų paviršiams kartokite tuos pačius judesius, kad dantys būtų valomi iš išorės ir iš vidaus. Sukamaisiais judesiais nuvalykite kramtomąjį dantų paviršių. Daugiausiai dėmesio skirkite dantims, esantiems skruostų srityje. Kruopščiai nuvalykite liežuvį ir vidinį skruostų paviršių. Liežuvis valomas specialiu liežuvio šepetėliu.  Kruopščiai išskalaukite burną, 2-3 kartus pakeitę vandenį. Nusišypsokite, gražu.

Dantys valomi 2-3 minutes, o skaičiuojant judesius, po 10-20 judesių vienai dantų porai.
Keiskite dantų šepetėlį kas tris mėnesius. Visuomet išmeskite dantų šepetėlį persirgę gripu, peršalimu ar burnos ligomis.

Net ir sąžiningai bei kruopščiai valant dantis, žmogus dažnai nepasiekia protinių ar krūminių dantų, tinkamai neišvalo tarpdančių, todėl dantys genda. Norint to išvengti, rekomenduojama kas 6-12mėn. atsižvelgiant į jūsų dantų būklę ir higienos įpročius, atlikti profesionalią burnos higieną odontologijos kabinete. Šios procedūros metu patyrę profesionalai specialiomis priemonėmis pašalina mineralizuotas ir nemineralizuotas dantų apnašas, nupoliruoja dantis. Tad, dantys bus gražūs ir sveiki, o jūs galėsite plačiai šypsotis.