Burnos higiena

Itin svarbus žmogaus sveikatos ir grožio aspektas – profesionali burnos higiena. Keli požymiai, kurie gali Jums pasufleruoti būtinybę apsilankyti pas burnos higienistą:

  1. Nemalonus burnos kvapas;
  2. Dantų paslankumas;
  3. Kraujuoja dantenos;
  4. Matyti sunkiai nuvalomų apnašų;
  5. Pakitusi dantų spalva (nuo rūkymo, kavos, kitų dažančių gėrimų).

Profesionali burnos higienos procedūra taip pat gali būti Jūsų dantų gydymo pradžios tašku. Jos metu yra pastebimos dantų problemos, kurios bus efektyviai sprendžiamos tolesnio gydymo metu, atlikus papildomą diagnostiką.

Pietinėje odontologinėje klinikoje burnos higiena atliekame:

  • Rankiniais instrumentais (kiuretėmis);
  • Ultragarsiniu skaleriu;
  • „Kavo“ sodapūte.

Rankiniai instrumentai (kiuretės) – tai aštrūs, ploni odontologijos instrumentai kuriais odontologas ar burnos higienistas nuvalo kietą dantų apnašą bei akmenis nuo danties vainiko ir šaknies paviršiaus.

Ultragarsinis skaleris – specialus aparatas kurio aukšto dažnio virpesiai efektyviai nuvalo minkštas ir kietas danties apnašas.

Vienas naujausių dantų higienos aparatų – „Kavo“ sodapūtė. Šis prietaisas skirtas šalinti smulkioms apnašoms ir atgauti natūralią danties spalvą, pakitusią dėl rūkymo, kavos bei kitų pigmentų. Skleidžiama srovė susideda iš oro, vandens ir medicininės sodos miltelių. Srovę gydytojas nukreipia nuožulniai danties paviršiui, nesukeliant pacientui diskomforto nuvalomos įvairios apnašos. Atsargiai naudojant šią higienos techniką, nėra pažeidžiami kietieji ir minkštieji audiniai. Po šios procedūros gaivus švaros pojūtis garantuotas.

Profesionali burnos ertmės higienos procedūra yra atliekama vieno ar kelių apsilankymų metu. Ši procedūra gali būti atliekama kelis kartus per metus, taip išvengiant sunkių ir nepageidaujamų dantų ligų.

Prisiminkite, kad valant dantis reikia naudoti ne tik dantų šepetėlį ir pastą, bet ir dantų siūlą, dantų skalavimo skystį bei liežuvio valiklį. Galite pastebėti, kad ypač ant liežuvio kaupiasi apnašos. Pabandykite perbraukti su pirštu per liežuvio paviršių ir ant liežuvio pamatysite rausvą ruoželį bei nubrauktas balkšvas apnašas – galite iš akies pamatuoti, kokio storio apnašos kaupiasi ant Jūsų liežuvio. Su šiomis apnašomis žmogus eina miegoti, o ryte atsikelia su vakarykštėmis, o gal ir kelių dienų senumo apnašomis. Apnašose esančios bakterijos sukuria rūgštinę terpę, atsiranda kariesas, kurio galite iš karto ir nepastebėti. Labai svarbu įsigyti liežuvio valiklį, kuriuo apnašas pašalinsite ir nuo liežuvio. Siūlome pradėti naują dantų higienos periodą, atlikti profesionalią burnos higieną ir pasipildyti vonios spintelę naujomis, burnos gaivą ir sveikatą palaikančiomis priemonėmis!