Dantų balinimas

Dantų balinimas - tai viena iš labiausiai paplitusių kosmetinio dantų gydymo procedūrų, paprasčiausias būdas kiekvienam žmogui pasigražinti savo šypseną.

Pasaulyje dantų balinimas tai nėra nauja procedūra. Vandenilio peroksidas balinti dantims pradėtas naudoti jau daugiau kaip prieš šimtą metų. Moksliškai dantų balinimas vandenilio peroksidu pirmą kartą buvo pasiūlytas JAV odontologo Westlake 1895 "American Journal of Dental Science".

Išbandyta daugybė įvairių medžiagų dantų balinimui, bet ligi šiol neatrasta nieko geriau už seną gerą vandenilio peroksidą arba karbamido peroksidą (silpna vandenilio peroksido forma). Visiems šiuolaikiniams balinimo būdams iš esmės naudojama ta pati cheminė medžiaga, tik skirtingų atmainų ir stiprumo. Daugelis tyrimų, atliktų įvairiose šalyse, patvirtina, kad sveikų dantų balinimas vandenilio peroksidu yra saugus, nepakeičia danties ir aplinkinių audinių struktūros. Nors yra daug mitų apie dantų balinimo kenksmingumą, jie neatitinka tiesos, net atvirkščiai - tai saugiausia kosmetinės odontologijos procedūra. Be abejo, dantų balinimas turi būti atliekamas laikantis nurodytų taisyklių ir sąlygų, prieš tai būtinai turi apžiūrėti balinimo specialistas odontologas. Šiandien 92% JAV pacientų balinasi dantis.